Search the resting place of Polish airmen

The database contains 8502 names of Polish airmen buried in military cemeteries around the world..

How do I search?
Please enter the name in the box below. It is not necessary to mention all the names of airmen.If you enter first three letters the application will prompt you the names of airmen. To access the details select the airmen by clicking the mouse on the selected option menu.

Searching for burial sites by name:

Jan
GromLista Krzystka Updated: 2011-12-30
Official Number
706903

Rank
polski: sierż.pil.
brytyjski: Sgt

Date of birth
1909-07-24

Date of death
2006-??-??

Cemetery
Grave
Rodzinny, symboliczny
Photo of grave

Country
Polska

Period
The post war period

Source
"Polskie Siły Powietrzne..." T.J. i Anna Krzystek    
Nr ewid. 706903 - Grom Jan ur. 17.10.1911 ??? sierż. /Sgt Pilot; 1947 Australia. Źródło "Personel PSP w WB..." T. Krzystek.     
Zdjęcie grobu: Sławomir Hordejuk.    
Zdj. portret.: zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białek Podlaskiej.    
    
Grom Jan urodził się dn. 24.07.1909 roku w m. przedmieście Wola (obecnie w granicach adm. Biała Podlaska) w rodzinie Stefana i Bronisławy Gromadzkiej z domu Krzymowska (W. Grudniak).    
    
Gallery
Fotka Fotka Fotka
 
 
Comments
 • 2012-03-20 Grudniak Wiesław
  Pomiędzy datą podaną przez Pana Tadeusza Krzystka a widniejącą na pomniku widać różnicę dwóch lat. Z tego co wiem Sławek stara się tą sprawę wyjaśnić.
 • 2012-05-31 Hordejuk Sławomir
  Dzwoniłem do p. Jerzego Groma z Białej Podlaskiej, bratanka Jana i Piotra Gromów. Otóż Jan Grom urodził się w Białej Podlaskiej. Według p. Jerzego w 1910 r., gdyż w 1911 r. urodziła się jego młodsza siostra. Oficjalnie jako datę urodzenia podawał rok 1909, gdyż po ukończeniu szkoły zawodowej w Siedlcach chciał wstąpić do szkoły szybowcowej w czym przeszkadzał mu zbyt młody wiek. Nie wiem na ile ta wersja jest prawdziwa, ale wszelkie wątpliwości rozwiałby jego akt urodzenia, który jest w jednej z parafii w Białej Podlaskiej (prawdopodobnie św. Anny). Niestety nie jestem teraz na miejscu i nie mam możliwości to sprawdzić.
 • 2012-08-22 Grudniak Wiesław
  Moje ustalenia z czerwca br. w sprawie w/w lotnika to: Jan Gromadzki urodził się 24.07.1909 roku w Białej Podlaskiej z ojca Stefana Gromadzkiego i matki Bronisławy Gromadzkiej z domu Krzymowska. Prawdopodobnie w 1910 roku Gromadzcy zmienili nazwisko na Grom bo urodzona w 1911 roku Siostra Jana już jest zapisana jako Grom a przy ojcu Stefanie jest parafka - przekreślone nazwisko Gromadzki i wstawione Grom.
 • 2015-11-09 Grudniak Wiesław
  Osobiste dotarcie do aktów urodzonych wyjaśnia sprawę nazwiska. Jan Grom jak i cała rodzina nie zmieniali nazwiska z Gromadzki na Grom. Pomyłka powstała przy zapisywaniu aktu chrztu Jana ale jest dodana parafka odnośnie złego zapisu nazwiska. Niewiadomego pochodzenia jest dopisek "Jan Gromadzki" - przypuszczam, że to ktoś z wolontariuszy/genealogów dokonał tego wpisu. Szkoda, że nie podał daty i swojego podpisu. Gromowie mieszkali na przedmieściu Białej Podlaskiej - Woli i tam się urodzili.