Search the resting place of Polish airmen

The database contains 8473 names of Polish airmen buried in military cemeteries around the world..

How do I search?
Please enter the name in the box below. It is not necessary to mention all the names of airmen.If you enter first three letters the application will prompt you the names of airmen. To access the details select the airmen by clicking the mouse on the selected option menu.

Searching for burial sites by name:

Antoni
CiosińskiUpdated: 2013-03-17
Rank
Por.pil./z-ca d-cy 121 EM/

Date of birth
1904-06-11

Date of death
1933-09-25

Cemetery
mapa
Kraków, Prandoty - Cmentarz Wojskowy
Wsp. 50.078047, 19.954669

Grave
kwatera 4A WOJ
Photo of grave

Country
Polska

Period
Until 1939

Source
"Pamięci poległych lotników..." A. Popiel    
"Absolwenci Szkoły Orląt..." J. Pawlak    
"Wypadki śmiertelne..." A. Popiel    
    
Antoni Ciosiński urodził się 11 czerwca 1904 r. Mając 19 lat i świadectwo dojrzałości dalszą naukę kontynuował w Szkole Podchorążych Inżynierii ( Warszawa ). Po jej ukończeniu kształcił się w Szkole Podchorążych Lotnictwa ( Grudziądz ). Z chwilą ukończenia tej jako sierżant podchorąży obserwator został skierowany na praktykę do 2 Pulu Lotniczego w Krakowie. Awansowany na stopień podporucznika rozpoczął służbę w jednej z eskadr liniowych wspomnianego pułku. Mając za sobą kurs pilotażu w Centrum Wyszkolenia Lotnictwa w Dęblinie wrócił pod Wawel.    
Latał teraz w eskadrze myśliwskiej. Awansował na stopień porucznika. W 1931 r. odbył kurs dla pilotów w Lotniczej Szkole Strzelania i Bombardowania w poznanym wcześniej Grudziądzu. Tak wykształcony został zastępcą dowódcy eskadry myśliwskiej. Zginął śmiercią lotnika 25 września 1933 r. w czasie wykonywania lotu za sterami myśliwskiego PZL P ? 7. Pochowany został cmentarzu Rakowickim w Krakowie.     
    
Opracowanie Konrad Rydołowski