Search the resting place of Polish airmen
The database contains 8352 names of Polish airmen buried in military cemeteries around the world..
How do I search?
Please enter the name in the box below. It is not necessary to mention all the names of airmen.If you enter first three letters the application will prompt you the names of airmen. To access the details select the airmen by clicking the mouse on the selected option menu.
Searching for burial sites by name:
|
![]() |
![]() |
Updated: 2013-04-11 ![]() |
Official Number | P-0611
|
---|---|
Rank | polski: mjr administr.
brytyjski: S/Ldr |
Date of birth | 1890-01-07
|
Date of death | 1952-12-30
|
Cemetery |
|
Grave | |
Photo of grave | |
Country | Wielka Brytania
|
Period | The post war period |
Source
"Polskie Siły Powietrzne..." T.J. i Anna Krzystek
Informacja: A.Suchcitz, "Non omnis moriar. Polacy na londyńskim cmentarzu Brompton"
Informacja: A.Suchcitz, "Non omnis moriar. Polacy na londyńskim cmentarzu Brompton"
Comments
- 2016-06-19 TOMALA JAN
Na nazwisko Artur Semis natknąłem si e w domowym archiwum - w kilku pismach nadesłanych w okresie 10.1947-04.1948 tak podpisująca się osoba przedstawiła sie jako organizująca, na zlecenie grupy polskich żołnierzy, pomoc dla rodzin poległych kolegów. Jak wynika z tresci tej korespondencji moja rodzina otrzymała wówczas kilka paczek z pomoca materialną z Wlk. Brytanii (mój wuj Józef Tomala jako żołnierz 2 Korpusu zginął na Bliskim Wschodzie).
Czy to jest ten sam Artur Semis , który widnieje w Waszym spisie tego nie wiem - może pomocny będzie owczesny adres , widniejący w treści korespondencji:
2.EGERTON GARDENS, LONDON, S.W.3. - 2017-12-30 Grudniak Wiesław
Na początek sprawdził bym czy w 2 Korpusie był oficer o takim nazwisku i imieniu.